Gėlės

Skintų gėlių priežiūra

geliu-prieziura

Gėlės visada sukuria aplink save šventinę nuotaiką. Net ir keli žiedai gali praskaidrinti dieną ir palikti malonius įspūdžius. Šviežiai skintos gėlės, kuriomis mes puošiame savo namus ar dovanojame brangiems žmonėms, reikalauja ypatingos priežiūros. Tinkamai nepasirūpinus, net prabangiausia puokštė gali labai greitai nuvysti. Nors visos gėlės yra labai individualios, o jų žydėjimo laikotarpis yra skirtingas, šiame blogo įraše pateiksime bendrus gėlių priežiūros patarimus.

Prailginam gėlių gyvenimą

Siekiant sulėtinti gėlių senėjimą ir išsaugoti jų grožį kaip įmanoma ilgiau, būtina laikytis kelių pagrindinių reikalavimų. Prieš merkiant puokštę į vandenį būtina pakirpti gėlių kotelius nedideliu kampu. Tai galite atlikti aštriu peiliu ar sekatoriumi. Tai yra itin svarbu, kadangi kontaktuojant nuskintoms gėlėms su oru užsikemša stiebo kapiliarai, todėl nepatrumpintas augalo kotas prasčiau pasisavina vandenį ir jo gyvavimo laikas žymiai sutrumpėja.

Kitas ne mažiau svarbus punktas, tai reguliariai keisti vandenį vazoje. Naudokite tik švarius indus, o vandenį kambario temperatūros, kadangi jį augalai pasisavina geriau. Sumedėję rožių, hiperikumo, alyvų kotai mėgsta daug vandens. Pusiau sumedėjusieji kotų augalai, tokie kaip chrizantema ar eustoma reikalauja maždaug pusė pripildytos vandeniu vazos. Nesumedėję ar tuščiaviduriai gerberų, irisų, kalijų stiebai išskiria gleives, greitai užteršia vandenį bei pradeda pūti. Todėl šioms gėlėms naudokite tik 1/3 pripildytą indą vandeniu.

Gėlės nemėgsta temperatūrinių svyravimų, sausą orą ir karštį. Kuo žemesnė temperatūra kambaryje, tuo ilgiau žydės gėlės puokštėje. Taip pat patartina vengti skersvėjų, tiesioginių saulės spindulių bei šildymo įrenginių. Laikykite augalus toliau nuo vaisių, kadangi jie išskiria etileno dujas, kurios sutrumpina gėlių gyvavimo laiką. Svarbu ir tai, jog vandenyje būtų pamerkti tik gėlių stiebai. Visi lapai, šakelės ar spygliai esantys žemiau vandens lygio turėtų būti pašalinti, norint užkirsti kelią puvimui ir bakterijų dauginimuisi.

Kiekvienas augalas tai gyvas organizmas, todėl niekas negali tiksliai garantuoti, jog augalas nenuvys po kelių dienų. Juk dauguma esančių gėlių, įveikia ilgą kelią kol pasiekia gėlių parduotuves ir visa tai įtakoja augalo ilgaamžiškumui. Taikant šiuo paprastus, gėlių priežiūros patarimus praktikoje, galima prailginti puokštės gyvavimo laiką ir mėgautis gėlėmis ištisas dienas. Tikimės, jog ši informacija bus naudinga, o dovanotos gėlės džiugins Jus ir aplinkinius ilgą laiką.

Parašykite komentarą