Kambariniai augalai

Hoya kerrii – romantiškiausias vazoninis augalas

Hoya kerrii augalas

Šis atogrąžų augalas yra vienas iš romantiškiausių vazoninių augalų. Jam puikiai tiks namų aplinka, o tinkamai prižiūrint net gali pradžiuginti savo kvepiančiais žiedynais.

Hoya kerrii priklauso amžinai žaliuojančių atogrąžų lianų rūšiai. Jos tėvynė Pietų Azija, Australija ir Polinezija. Augalas išpopuliarėjo dėka savo širdies formos lapų, kurių ilgis siekia iki 15 cm. Ypač rūpestingiems šių augalų savininkams pasiseks pamatyti šio sukulento žydėjimą. Mažų gėlyčių žiedynai gali būti baltos, gelsvos ar rožinės spalvos. Pagal formą jie primena žvaigždes. Žydėjimo laikotarpis trunka nuo birželio iki spalio mėnesio. Tuo laiku gėlės išskiria ypač daug kvepiančio nektaro, primenančio karamelę.

Priežiūros ypatumai

Hoya kerri nėra lepus augalas. Net ir be ypatingos priežiūros ji puikiai auga, tačiau norit užauginti gražią žydinčią lianą, reiktų sudaryti jai atitinkamas sąlygas. Žiemą, kaip ir daugelis augalų, hoya pereina į ramybės būseną. Todėl geriausia šaltuoju laikotarpiu nieko su ja nedaryti. Nors šis vazoninis augalas kilęs iš šiltųjų kraštų, tačiau nereikalauja aukštos temperatūros. Pakaks +22-25ºC vasarą ir ne mažiau +16ºC žiemą. Jei temperatūra nukris žemiau, augalas gali žūti. Taip pat reikalinga išsklaidyta saulės šviesa. Geriausiai tiktų vakarinis ar rytinis langas. Tiesioginiai saulės spinduliai, o taip pat visiškas saulės nebuvimas, neigiamai gali paveikti augimą ir grožį.

Hoya kerrii vazoninis augalas
Hoya kerrii

Hoya kerrii taip pat reikalinga drėgmė, netoleruoja sausą orą. Lapelius reikia purkšti vandeniu ar valyti juos kartą į savaitę, tačiau gėlių negalima drėkinti. Po vazonu galima padėti indą su vandeniu. Tokiu būdu palaikysite reikalingą drėgmės kiekį. Nereikia dažnai laistyti sukulentą. Visaverčiam augimui ir vystymuisi pakaks vieno laistymo į savaitę. Žiemą tai galite daryti kartą per 2-2,5 savaites, leidžiant žemei išdžiūti. Aktyvaus žydėjimo metu hoya galima tręšti. Tam reikalui puikiai tiks trąšos žydintiems sukulentams ir kaktusams. Sudėtyje turėtų būti kalio priemaišų. Ekspertai rekomenduoja tręšti kas mėnesį, tačiau geriau tai daryti rečiau, kadangi per gausus tręšimas gali būti žalingas.

Hoya kerrii nereikia dažnai persodinti. Tai galima daryti kas kelerius metus. Persodinimas atliekamas pavasario viduryje. Galima naudoti žemę skirta kaktusams ir sukulentams.

Šis vazoninis augalas tiks rūpestingiems ir kantriems augalų mylėtojams. Nereikia laukti iš šio augalo greito augimo. Svarbiausias dalykas rūpinantis hoya tai palaikyti atitinkamą oro drėgnumą ir nevarginti ramybės periodu. Tuomet po kelerių metų rūpesčio ir priežiūros hoya kerrii pradžiugins aplinkinius savo nepakartojamu žydėjimu, kuris užpildys erdvę subtiliu karamelės aromatu.

Šį vazoninį augalą galite įsigyti pas mus studijoje adresu: Vytenio g. 63A, Vilnius.

Parašykite komentarą