Gėlės

Kokias gėles tinka dovanoti vyrams?

Kažkodėl manoma, kad gėlės kaip dovana tinka vien tik moterims. Tačiau labai dažnai matome kaip įteikiamos prabangios puokštės koncertų ar spektaklių atlikėjams, apdovanojimo metu sportininkai kartu su medaliais taip pat gauna gėlių. Gėles mėgsta visi. Todėl jas dovanoti galima, o ir reikia visiems: moterims, vyrams ir vaikams. Kyla tik vienas klausimas – kaip tai padaryti. Renkantis gėles moterims dažnai nekyla bėdų, tačiau kai reikia išsirinkti puokštę vyriškos lyties atstovui, dažnai atsiduriame beviltiškoje situacijoje ir nežinome ką daryti. Todėl žemiau pateikėme kelias tendencijas, kurios padės išrinkti gėles, kurios nuoširdžiai pradžiugins bet kurį vyrą.

Kokias būtent gėles rinktis?

Norint išsirinkti tinkamas gėles, reikia atsižvelgti į gavėjo charakterį bei jo ypatumus. Atkreipkite dėmesį į vyro amžių, temperamentą, profesiją ir pomėgius. Išrinkta puokštė pabrėš vyro individualumą ir ko gero, bus priimta su ypatingu dėkingumu. Floristai teigia, jog vyriška gėlė – tai gėlė, kuri pasižymi ryškumu ir sodrumu. Todėl venkite pastelinių spalvų, išskyrus baltos spalvos gėles. Vyrams puikiai tiks mėlynos, bordinės, violetinės, raudonos, oranžinės spalvos gėlės. Renkantis gėlių spalvą, verta atsižvelgti į vyro savybes. Išraiškingam ir energingam stipriosios lyties atstovui tiktų puokštės iš raudonų ir bordinių gėlių. Santūriems ir nuovokiems vyrams tiks ramesni atspalviai – mėlyna, tamsiai rožinė, tamsiai oranžinė.

puokštė vyruiVyriška gėlė turi būti jėgos, pasitikėjimo ir galios simboliu. Todėl paprastai tokiomis gėlėmis laikomos strelicijos, kalijos, kardeliai, rožės, tulpės, gvazdikai, chrizantemos, jurginai, gerberos, orchidėjos ir lelijos. Tačiau ir čia yra tam tikrų ypatumų. Jauniems vyrams dažnai nedovanojamos tokios konservatyvios gėlės kaip rožės ir gvazdikai. Šios gėlės labiau tiks solidiems ir brandaus amžiaus vyrams. Jie taip pat deramai įvertins puokštes iš chrizantemų, kardelių ir jurginų. Jauniems vyrams verta pasirinkti tulpes, irisus ar gerberas.

Jeigu puokštė, tai kokia?

Atmeskime įsitikinimus, apie tai jog puokštė vyrui turėtų būti neryški ir kukli. Priešingai, tegul kompozicija išsiskiria originalumu ir sodriomis spalvomis, kad galėtų džiuginti akis ir sielą. Bet tuo pačiu, puokštė turėtų atrodyti santūriai ir skoningai. Galima rinktis kontrastišką, ryškių spalvų ir tankios žalumos puokštę. Tačiau patartina vengti kompozicijų, kuriose yra daug smulkių detalių: juostelių, drugelių ar kt. Geriau, jei puokštė susideda iš tos pačios rūšies ar spalvos augalų. Tačiau galima padovanoti ir gėlėtą kompoziciją susidedančią iš kelių rūšių gėlių.

Mūsų laikais vyrai nėra labai lepinami gėlėmis. Nors, sociologų duomenimis, dauguma iš jų būtų visai ne prieš gauti puokštę gėlių. Bet kuri pasirinkta kompozicija gėlių kaip pagrindinė dovana ar kaip priedas prie dovanos yra kultūros, skonio suvokimo ir estetikos simbolinis atspindys. Gėlės padeda papasakoti ir išreikšti jausmus bei užpildyti gyvenimą meilės ir nuoširdumo aromatu.

Parašykite komentarą